W 2018 roku para ta zdobyła srebrny medal Halowego Pucharu Polski, a następnie stanęła na najwyższym stopniu podium konkursu Pucharu Narodów w węgierskim Mariakalnok. Wszystko to świadczy o wspaniałym charakterze Fürstentrauma, jego opanowaniu i doświadczeniu. Ogier ten jest uznany w niemieckich związkach: oldeburskim, westfalskim i w związkach południowoniemieckich, oraz w polskich księgach stadnych sp i wlkp.

Cena stanówki: 1500 zł (I rata 700 zł płatna przy kryciu, II rata 800 zł przy potwierdzeniu źrebności)

Fürstentraum

Startował pod duńską zawodniczką Victorią Valentin, osiągając wyniki przekraczające 70%. Będąc w Polsce pod Michałem Cichoniem również zbliżył się do tego poziomu, zdobywając noty rzędu 68-69%. 

Fürstentraum to urodzony w 2003 r. bawarski ogier, któryna przestrzeni lat swojej wysokiej klasy dowiódł zarówno w sporcie jak i w hodowli.

Jego ojciec - Fürst Heinrich, to jeden z najbardziej znanych reproduktorów ujeżdżeniowych, zdobywca tytułu Mistrza świata Młódych Koni pod Holgą Finkenem w 2003 r., ojciec 40 licencjonowanych ogierów.

Matka Fürstentrauma pochodzi od ogiera pełnej krwi Konigsstraum, którego potomstwo ( w Niemczech 59 zarejestrowanych koni sportowych) z powodzeniem pokazuje się w konkursach ujeżdżenia, ale także skoków i WKKW.

Fürstentraum podobnie jak jego ojciec przez lata był aktywnym reproduktorem w niemieckiej stacji ogierów Sprehe. Dotychczas doczekał się 32 potomków zarejestrowanych w Warendorfie, 10 klaczy hodowlanych i jednego uznanego syna. Najwybitniejsza córka Fürstentrauma - Well Done de la Rochewraz ze szwedzkim zawodnikiem Patrikiem Kittelem zajęła w 2018 roku V miejsce podczas Światowych Igrzysk Jeździeckich w Tryon, osiągając w programie GPS wynik 79,7%! Fürstentraum w trakcie swojej hodowlanej pozostał aktywnym sportowcem. 

KONTAKT

Stajnia Borysiuk
Głowne 2,
21-300 Radzyń Podlaski

STANÓWKA

Helin xo

Rodowód Helina składa się z wielu sprawdzonych w sporcie reprezentantów, jego ojciec ogier Drop (83 pkt, champion ogólnopolskiego pokazu Białka 2003, Vice champion MPMK w kat. koni 5 letnich, czołowy w SK Janów Podlaski, SK Walewice, SK Michałów, SO Białka). Matka, gniado-srokata klacz Heloiza to córka zasłużonego reproduktora i wyśmienitego sportowca ogiera Emetyt (zwycięzca MP koni 6 letnich we WKKW, uczestnika wielu konkursów GP w skokach, jednego z najlepszych reproduktorów rasy małopolskiej ostatnich lat). Heloiza to wnuczka zasłużonej Hałastry, matki m.in. Harbuza i Halogena, reproduktorów, które czynnie startowały w WKKW na poziomie ** .
Rodzina żeńska z której pochodzi Helin to zasłużona linia koni o ciekawym i oryginalnym umaszczeniu srokatym, ponadto wyróżnia się doskonałym charakterem, sprawdzoną użytkowością i dużymi walorami sportowymi.
Cena stanówki: 1000 zł (I rata 500 zł płatna przy kryciu, II rata przy potwierdzeniu źrebności)
Drop - Heloiza/ Emetyt   
                                                               
hodowla: SK Janów Podlaski   
rok urodzenia: 2017         
maść: gniadosrokata                                 
wymiary: 170-191-20
bonitacja: 79 pkt                                                                               
Ogier 2021 roku ukończył wierzchową próbę polową w Lesznie z wynikiem ogólnym 7,7 (w tym z jedną z najwyższych ocen za jezdność od jeźdźca testowego  9 na 10 punktów).
 
Helin charakteryzuje się ciekawym i oryginalnym umaszczeniem, prawidłową budową, bardzo dobrym, wydajnym ruchem, dużą siłą w skoku oraz doskonałym charakterem. Jego przydatność do WKKW oraz dyscypliny skoków została bardzo wysoko oceniona.